Skoky křest a žehnání nových zvonů PDF Tisk Email
Postní pouť ve Skocích 2015

 

Skoky u Žlutic nás 11.9.2022 zvou na křest a žehnání nových zvonů.

 

V neděli 11. září 2022 si nenechejte ujít mimořádnou událost v životě Skoků a zdejšího poutního kostela, křest a žehnání tří nových kostelních zvonů.

Tři nové zvony navrhl brněnský kampanolog a kolaudátor zvonů Mgr. Petr Janda a jsou sladěné s dochovaným zvonem. Největší zvon, tzv. "hrubák", má hmotnost 495 kg a je vyladěn na tón A1 a zasvěcen Panně Marii, prostřední, tzv. "poledňák", o hmotnosti 120 kg je vyladěn na tón F2 a zasvěcen sv. Ivanovi a sv. Vintířovi, třetí a nejmenší zvon, tzv. "umíráček", má hmotnost 31 kg a je vyladěn na tón D3 a zasvěcen Bolestné Matce Boží. Zvony mají bohatou výzdobu a jsou opatřeny nápisy, na přání dárce získaly zvony speciální povrchovou úpravu.

V souladu s tradicí budou nové zvony před zavěšením do věží a prvním zvoněním ve Skocích pokřtěny a požehnány při slavnosti, která začne v 11:00 hodin mší svatou, kterou budou koncelebrovat Mons. František Radkovský, emeritní biskup plzeňský, a P. Filip Zdeněk Lobkowicz, OPraem., opat tepelský. Slavnostní ráz bohoslužby podtrhne hudební doprovod v podobě barokní mše Jiřího Melcelia Missa absque nomine, kterou provede soubor La Bilancetta.
Každý ze zvonů bude mít při křtu osm patronů.


Poté bude na farní zahradě následovat setkání s posezením a občerstvením. Pokřtěné a požehnané zvony budou vystaveny v kostele k prohlídce.

 

Odkazy: Skoky

Umístiní: Karlovarský kraj

 

Kaple Radhošť
kaple sv. Cyrila a Metoděje na Radhošti

Kaple sv. Cyrila a Metoděje na Radhošti


 ------------------------------------
Reklama:
Cestovní pojištění
Autobazar