Velikonoce 2018 v Brně PDF Tisk Email
Brno postní večery v kryptě

 

Velikonoce 2018 v katedrále v Brně.

 

 

KVĚTNÁ NEDĚLE
Mše svatá 7.30 a 10.00 hod. V 10.00 hod. bude začínat v Denisových sadech

ZELENÝ ČTVRTEK
od 9.00 hodin tzv. Missa chrismatis - bohoslužba se svěcením olejů a s obnovou kněžských závazků, a v 17.30 hodin večerní mše na památku Večeře Páně.

VELKÝ PÁTEK
Na Velký pátek bude biskup Vojtěch v katedrále na Petrově v 15.00 hodin předsedat Velkopátečním obřadům na památku Umučení Páně. Pašije podle sv. Jana zaznějí v podání Svatomichalské gregoriánské scholy, kterou řídí Josef Gerbrich.

BÍLÁ SOBOTA
Večerní vigilii se křtem dospělých katechumenů na Bílou sobotu bude biskup Vojtěch slavit v katedrále od 21.00 hodin. Slavnost začíná na prostranství před katedrálou žehnáním ohně a velikonoční svíce - paškálu.

HOD BOŹÍ VELIKONOČNÍ
Na Boží hod velikonoční bude biskup Cikrle slavit bohoslužbu od 10.30 hodin. Mše budou v tento den slaveny v katedrále také v 7.30 a 9.00 hodin.

Také letos zve brněnský biskup Vojtěch během letošního velikonočního třídenní na pravidelné ranní modlitby do katedrály sv. Petra a Pavla na Petrově. Na Zelený čtvrtek, Velký pátek a Bílou sobotu se zde každoročně se svým biskupem setkávají kněží a věřící z Brna a nejbližšího okolí ke společné denní modlitbě církve. Modlitba se čtením a ranní chvály začínají v tyto dny v 7.00 hodin.

Více: ZDE

Umístiní: Jihomoravský kraj

 

Kaple Radhošť
kaple sv. Cyrila a Metoděje na Radhošti

Kaple sv. Cyrila a Metoděje na Radhošti


 ------------------------------------
Reklama:
Cestovní pojištění
Autobazar