Červnová pouť na svatém Antonínku
svatý Antonínek

  První neděli po svátku svatého Antonína se konala již tradiční hlavní pouť na poutním místě svatý Antonínek.

 

 
  Samotné poutní místo nalezneme na vrcholu kopce, který leží mezi dvěma obcemi, Blatnicí pod Svatým Antonínkem a Ostrožskou Lhotou, asi 14 km jižně od Uherského Hradiště. Nachází se zde poutní kaple sv. Antonína Paduánského, která byla založena v pol. 17. století.

 

I letošní červnové poutě na svatém Antonínku se zúčastnilo velké množství poutníků z širokého okolí. Část přicestovala autobusy, jiní auty, ale i na kole nebo jen pěšky z nedalekých vesnic. Slunečná poutní neděle byla zahájena ranní mší svatou v 9.00 hodin a o půl jedenácté pokračovala hlavní mší svatou, která byla tentokrát pod patronací Velehradského gymnázia. Hlavní mši svatou sloužil u venkovního oltáře spirituál z Velehradského gymnázia páter Radim Kuchař. Po celou dobu mše zpíval studentský sbor z SGV Velehrad a studenti taktéž četli první i druhé čtení.

Pouť na svatém Antonínku

 
 Velehradské gymnázium zde mělo i stan s presentací školy, kde po mši studenti připravili pro nejmenší poutníky různé hry a soutěže. Malí návštěvníci zde měli možnost i zapůjčení koloběžek, které běžně studenti používají pro své výlety do okolí Velehradu.    
 

 
Pouť na svatém Antonínku


Studentský sbor zpíval i na odpoledním požehnání uvnitř kaple svatého Antonína a nakonec se přestavil na samostatném odpoledním koncertu u venkovního oltáře.


Pouť na svatém Antonínku


Slunce svítilo celý den velmi silně a ke konci programu zde již zůstala jen část poutníků, ale kdo vydržel do konce, odnášel si z Antonínka nejen duchovní, ale i kulturní zážitek.
 

 

Kaple Radhošť
kaple sv. Cyrila a Metoděje na Radhošti

Kaple sv. Cyrila a Metoděje na Radhošti


 ------------------------------------
Reklama:
Cestovní pojištění
Autobazar