Poutní místa
Zlaté Hory - Maria Hilf
Zlaté Hory - Maria Hilf

Poutní místo Panny Marie Pomocné ( Maria Hilf ) ve Zlatých horách nalezneme asi 10 km východně od města Jeseník, nedaleko stejnojmenného městečka Zlaté hory. Počátky poutního místa se datují do začátku 18. století, kdy zde byla postavena dřevěná kaple s obrazem Panny Marie s dítětem.

Celý článek...
 
Cvilin
Cvilin - Krnov

Poutní místo Cvilín je dominantou města Krnov a nalezneme jej na vrcholu kopce v jihovýchodní části města. Počátky chrámu Panny Marie Sedmibolestné byly založeny Krnovským děkanem p. Corneliusem v 17. století.

Celý článek...
 
Kostelní Vydří
Kostelní Vydří

Mariánské poutní místo Kostelní Vydří nalezneme asi 3 km severně od města Dačice. Poutní areál se skládá z kostela a budov a zahrady karmelitánského kláštera.

Celý článek...
 
Sloup v Moravském krasu
Sloup

Poutní místo Sloup nalezneme asi 40 km severně od Brna. První písemné zmínky o obci 1373.
Počátkem 18. Století dostal hrabě Karel Ludvík z Roggendorfu od bratří minoritů z Brna dřevěnou sochu Panny Marie Bolestné za opravu jejich kláštera.

Celý článek...
 
Provodov
Provodov

Poutní místo Provodov nalezneme asi 10 km jihovýchodně od krajského města Zlín. Poutní kostel Panny Marie Sněžné stojí na kopci na místě zvaném Malenisko asi 1 km od stejnojmenné obce Provodov.

Celý článek...
 
Velehrad
Velehrad

Nejznámější poutní místo Velehrad nalezneme asi 6 km severozápadně od města Uherské Hradiště. Jeho kořeny sahají až do doby Velké Moravy a je spojen s příchodem Cyrila a Metoděje na Moravu.

Celý článek...
 
Bazilika svatého Vavřince a svaté Zdislavy
Bazilika svatého Vavřince a svaté Zdislavy v Jablonném v Podještědí

Baziliku svatého Vavřince a svaté Zdislavy nalezneme v městečku Jablonné v Podještědí, které leží asi 15km západně od Liberce. Stavba dnešního chrámu byla zahájena na konci 17. století

Celý článek...
 
Žarošice
Žarošice

Mariánské poutní místo Žarošice nalezneme asi 10km východně od Kyjova. Známé Moravské poutní místo bylo pod správou starobrněnského ženského cisterciáckého kláštera, pro který koupila Žarošice královna Eliška Rejčka, která poutní místo obdarovala vzácnou sochou.

Celý článek...
 
Štípa
Štípa

Mariánské poutní místo Štípa nalezneme asi 5km severně od centra krajského města Zlín, na okraji stejnojmenné obce.
Poutě k milostmi zářící sošce panny Marie Štípské se zde konávaly pravděpodobně již od od 14. Století.

Celý článek...
 
Květnov
Květnov

Poutní místo Květnov nalezneme asi 7 km severně od Chomutova nedaleko stejnojmenné vesnice Květnov. O počátcích poutního místa nás informuje pověst o malém pasáčkovi

Celý článek...
 
Dub nad Moravou
Dub nad Moravou

Poutní místo Dub nad Moravou nalezneme asi 8 km jižně od krajského města Olomouc. První písemné zmínky o dnešní obci jsou z roku 1141, kdy je uváděna zdejší osada jako majetek olomouckého biskupského kostela.

Celý článek...
 
Klášter Teplá
Premonstrátský klášter Teplá

Premonstrátský klášter Teplá byl založen roku 1193 českým šlechticem Hroznatou. Nalezneme ho asi 12 km východně od Mariánských Lázní. Od svého založení byl pod správou premonstrátů, kteří sem přišli z pražského Strahova.

Celý článek...
 
Svatý Kopeček
Svatý Kopeček

Významné Moravské poutní místo Svatý Kopeček nalezneme asi 8 km severovýchodně od Olomouce.
Počátky poutního místa jsou spojeny se jménem Jan Andrýsek (1595-1673),

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 Další > Konec >>

Strana 1 z 2

Kaple Radhošť
kaple sv. Cyrila a Metoděje na Radhošti

Kaple sv. Cyrila a Metoděje na Radhošti


 ------------------------------------
Reklama:
Cestovní pojištění
Autobazar