Dožínková pouť na Antonínku
Zprávičky
Dožínková pouť na Antonínku

V neděli 26.8.2012 proběhla na poutním místě sv. Antonína Paduánského nad Blatnicí pod Svatým Antonínkem dožínková – děkovná pouť za letošní úrodu.

 

Dožínková pouť na Antonínku


Krojované procesí s arcibiskupem Janem Graubnerem vycházelo od kostela svatého Ondřeje v Blatnici pod Svatým Antonínkem a pomalu se ubíralo mezi vinohrady s modlitbou a písněmi na horu Svatého Antonína.

Nedělní den byl ve znamení podmračené oblohy s malými přeháňkami, ale i tak se na pouť vypravilo velké množství děkujících lidí. K procesí se připojil Mons. Jan Peňáz, známý poutník Jan, který v předstihu v sobotu vyzkoušel novou Cyrilometodějskou poutní cestu z Velehradu na Svatý Antoníček.

Dožínková pouť na Antonínku - Mons. Graubner a Mons. Peňáz


Kázání při mši svaté měl arcibiskup Jan, který všem nabídl cestu k Bohu, k Panně Marii a Ježíši. Pokud půjdeme po této cestě, tak všem bude líp. Ze světa tak zmizí sobeckost, závist a neuvážená rozhodnutí.

Při nesení obětních darů jsme děkovali za letošní úrodu.

Dožínková pouť na Antonínku - nesení darů

 

Mše svatá pomalu plynula ke konci a na Otce arcibiskupa čekal ještě jeden velký úkol. Slavnostně posvětit a otevřít novou poutní cestu Velehrad - Svatý Antonínek.


Dožínková pouť na Antonínku - nesení darů

 

Prohlédněte si fotogalerii Dožínková pouť na Antonínku 26.8.2012

 

Kaple Radhošť
kaple sv. Cyrila a Metoděje na Radhošti

Kaple sv. Cyrila a Metoděje na Radhošti


 ------------------------------------
Reklama:
Cestovní pojištění
Autobazar