Vítej poutníče na poutních místech

Svatý Hostýn

Poutní místa
Svatý Hostýn

Poutní místo Svatý Hostýn nalezneme na vrcholu kopce asi 4 km jihovýchodně od města Bystřice pod Hostýnem ležícího na úpatí Hostýnských vrchů. Novodobá historie se váže k události z počátku 13. století, kdy na Moravu vtrhli Tataři.

 

Svatá Hora

Poutní místa
Svatá Hora

Svatá Hora je nejznámější Mariánské poutní místo v Čechách, které se nachází na vrcholu kopce nad starým hornickým městem Příbram. Jedná se o barokní stavbu obdélníkového půdorysu tvořenou ambity se čtyřmi rohovými kaplemi

 

Dobrá voda u Českých Budějovic

Poutní místa
Dobrá Voda

Poutní kostel Panny Marie Bolestné v Dobré Vodě u Českých Budějovic nalezneme asi 3 km východně od centra krajského města České Budějovice.

 
 

Česká Kamenice otevřené církevní památky

Aktuality
Česká Kamenice o Velikonocích

O víkendu 21. – 22.4.2012 máme možnost navštívit církevní památky v České Kamenici – poutní kapli Narození Panny Marie a věž kostela sv. Jakuba Staršího.

 
 

Velkopáteční pouť na Kleť

Poutě
Velkopáteční pouť na Kleť

 

Na Velký pátek 6.4.2012 proběhne Velkopáteční pouť na Kleť. Pouť je určena všem mladým lidem, studentům, profesorům...

 

 
 

Benefiční koncert u kapucínů v Praze

Poutě
Loreta - Benefice Večery u kapucínů

Ve středu 4.4.2012 proběhne v klášteře u kapucínů na pražské Loretě v rámci Večerů s kapucíny benefiční koncert. Sed svými skladbami vystoupí soubor Columba Lauretana.

 
 

Králíky

Poutní místa
Králíky

Klášter na hoře Matky Boží se nachází asi 1.5 km východně od města Králíky. Součástí kláštera je kostel Nanebevzetí Panny Marie s ambity a klášterní zahrada.

 

Sedlec - Karlovy Vary

Poutní místa
Poutní kostel Sedlec

Sedlec je městskou částí krajského města Karlovy Vary. Tuto městskou část nalezneme v severní části krajského města a rozkládá se na bezejmenném návrší, obklopeném rybníky

 
 

Křtiny

Poutní místa
Křtiny

Poutní místo Křtiny patří mezi naše nejstarší. Nalezneme je asi 14 km severovýchodně od Brna. Největší rozmach poutního místa byl v 17.-18. století.

 

Velikonoce v Sázavském klášteře

Poutě
Velikonoce v Sázavském klášteře

Oslavy Velikonočních svátků můžeme prožít v Sázavském klášteře. Program od Květné neděle 1.4. až po 2. neděli velikonoční 15.4.2012.

 
 

Římovské pašije

Poutě
Římovské pašije

   Na Květnou neděli 1.dubna 2012 můžeme na poutním místě Římov prožít Křížovou cestu o 25 zastaveních - Římovské pašije. Netradiční podoba Křížové cesty

 
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další > Konec >>

Strana 20 z 20

Kaple Radhošť
kaple sv. Cyrila a Metoděje na Radhošti

Kaple sv. Cyrila a Metoděje na Radhošti


 ------------------------------------
Reklama:
Cestovní pojištění
Autobazar